teisipäev, 4. detsember 2012

2012 aasta suvised kalalkäigud

2012 aasta suveperioodil sai käidud vahemikus mai-november 38. korral kalal. Püügikohana on saanud suureks lemmikuks Keeri järv (24 korda) kuhu on hea oma paadiga kalal käia. Mosinal (3 korda) sai käidud sellel aastal üllatavalt vähe. Eks seda mõjutas suht nigel võtmine nendel kordadel kui käidud sai. Maikuus sai käidud ka Elva jõel Ulila silla juurest peal 4 korda. Ühel korral käisime Kristoga lausa Emajõeni väljas. 6 korda sai käidud ka paadiga Peipsil. Peipsi järv oli mulle suvel rekordkalade poolest helde.
 16. juunil õnnestus Omedus tabada vobleriga 825g (L=39cm) ahven. See on minu uus ahvena rekord.

 20. oktoobril sain Varnjast kummikala rea otsa oma rekordhaugi 3,33 kg.

Ühel korral sai käidud ka Harriga Jõgevamaal Pikkjärvel kalal. Kätte ei saanud kahjuks midagi - polnud võtupäev. Otsas ikka paar haugi käis, aga paadi juures otsustasid otsast ära minna.

Keeri järvest õnnestus sellel aastal tabada nii mõnigi ilus kala. Eks kui palju käia, siis tõenäosus aina suureneb, et midagi ilusat ka otsa tuleb. Maikuus tuli mul vobleri otsa 2,98kg-ne haug, mis oli sellel ajal veel mu uus rekord (enne kui sügisel Peipsist 3,33kg sain).
Selle kätte saamisega aga oli üks paras traagiline lugu. Kala paati tõstes hakkas ta rabelema ja nii õnnetult, et vobleri üks konksuharu mulle sõrme tungis. Kala ise aga oli ka veel endiselt teise vobleri konksu küljes ja rabeles edasi. Ma olin suremas valu käes kui lõpuks suutsin kala nii kinni hoida, et sain ta konksust vabastada. Enda sõrmest aga ei suutnud konksu välja tõmmata. Valu oli alguses ikka ränk. Natukese aja pärast läks lihtsalt tuimaks.
 Ega muud üle ei jäänud kui tuli hakata tagasi Ulila silla poole sõitma kust ma paadiga peale tulin.
Helistasin isale, et ta ka sinna tuleks ja aitaks mul paadi auto peale tõsta kuna üksi ma polnud selleks enam võimeline antud olukorras. Edasi kulges mu tee Tartusse traumapunkti kus lõpuks see konks välja tõmmati. Nüüdseks on jäänud sõrmele alles mälestuseks väike kõva muhk selle koha peale.
Sellel suvel proovisin esimest korda ka spetsiaalselt linaskit püüda ja kohe tulemuslikult. Esimesel korral kohe varahommikul oma spetsiaalselt roo äärde kupulehtede sisse söödetud koha peale püüdma minnes õnnestus tabada 3 linaskit. Paar päeva hiljem sain sealt veel ühe ilusa 1,28kg kaaluva linaski, mis ongi hetkel mu linaskirekord.
Lisaks käis otsas ka paar väiksemat, mis sai tagasi lastud ning üks suurem, mis jõhvi puru tõmbas.
Suve jooksul sai paaril korral ka latikaid püütud. Kilo juures isendeid ikka sain mõningad.
Sellel aastal sain Keeri järvest päris ilusaid ahvenaid.
660g
620g
Ahvena rekorditabelis on need hetkel 2. ja 3. kohal.
Lisaks tuli päris palju 200 ja 400g vahel isendeid.
Enamasti tulid ahvenad ainult tagajärvelt. Osadel kordadel sai ka suure järve pealt päris hästi.
Mainimist tasub kindlasti ka paari tõugja tabamine Keeri järvest ning ilusad roosärjed, mis linaskipüügi käigus otsas käisid. Väikseid haugesid käis landi otsas suvel lugematu hulk - kõik nad teevad oma toimetusi järves rõõmsalt edasi.

Hetkel ootan huviga talvehooaega. Õhuke jää juba katab veekogusid. Loodan tuleval nädalavahetusel talvepüügihooaja ka avada.

Kommentaare ei ole: